Patrzysz na posty wyszukane dla frazy: Informacje o książce

Temat: Spis książek o wege dzieciaku

Podobnie jest z podkreślaniem przez nią tego, co dostają teraz dzieci do jedzenia. Nie każdemu musi się to podobać. Ja widzę w tym sens.
Tu nie chodzi o podkreślanie, tylko o powtarzanie wielokrotnie tego samego, w bardzo ofensywnym, butnym tonie, przez co istotne informacje w książce się rozmywają, i robi się ona mało merytoryczna. Jak pisałam, konkretne, wartościowe informacje z tej książki można by zawrzeć na kilku stronach (i nie są to żadne informacje, których nie można znaleźć chociażby na wegedzieciaku), a książka ma 80. Właśnie teraz dopiero mi się krystalizuje, co mi się w tej książce tak nie spodobało - właśnie taki ofensywny ton autorki, niejednokrotnie obrażający innych ludzi (np. wspomniane już pisanie, że ludzie dający dzieciom cukier maja puste ręce i serca i chcą w ten sposób zastąpić brak miłości), zarozumiałość, ciągłe podkreślanie, że jak ktoś sie dobrze odżywia, to nie ma szansy zachorować na choroby degeneracyjne i że jeśli dziecko choruje, to na pewno jest wina złego żywienia, zbyt 'kwiecisty' jak dla mnie, bardzo niemerytoryczny styl pisania, ciągłe powtórzenia - ogólnie, jakaś bardzo negatywna energia i pretensja do całego świata biła z tej książki. Byłoby dużo lepiej, gdyby autorka skupiła sie na konkretach i starała się pisać w rzeczowy sposób, a nie pół książki opowiadała o głodzie dzieci Afryki, którym pęcznieją brzuszki i umierają, oraz głodzie dzieci Zachodu, którym nikt nie daje miłości i zastępuje ją toksycznym pożywieniem.


Temat: Buddyzm dla współczesnej mamy - Sarah Napthali

Uważam tylko, że dobrze jest dbać o to, żeby podawane tu przez nas informacje były - w miarę możliwości- pełne i wiarygodne.
Nie martw się. Jestem przekonany, że w kwestii istnienia tej książki, jw był w pełni wiarygodny. Chyba, ze ktoś kwestionuje fakt jej istnienia.


Poza tym, niektóre publikacje są naprawdę bardzo egzotyczne, jeśli chodzi o ich powiązania z buddyzmem. Czy Cybersangha umieściłaby u siebie informację o książce, którą wyżej wspominam - "Gdyby Budda przyszedł na obiad", bez weryfikacji jej treści? Stopień uduchowienia recenzji jest dla mnie co najemnej zastanawiający, ale -być może- to całkiem dobra książka
Tylko teraz mieszasz portal z forum. O ile na portalu buddyjskim jakim jest cybersangha, czy e-budda powinny znajdowac się (moim skromnym zdaniem) tylko zredagowane informacje o książkach. Forum jednak jest innym iejscem i tutaj jest nawet miejsce na temat o "Gdyby budda przyszedł na podwieczorek" czy jak to tam się nazywało.

Temat: Address book - czym otworzyc
Witam!

smieszna sprawa pozyczylem kumplowi mojego S55 a on zamiast zgrac ksiazke telefoniczna skopiowal katalog "address book" na komputer i oczywiscie wykasowal cala informacje o ksiazce na telefonie. Jest jakis program do otworzenia tej ksiazki ? Informacja zapisana jest w plikach ADR.
Prosze o jakies info.

Z gory dzieki za info
Pozdro eXterminatorTemat: Dokąd prowadzą podziemia ?

Opisane informacje w ksiażce p.Rostkowskiego wskazują opis ok 100m długości tunel który prowadzi aż pod halę???
Co więcej w książce jest informacja że tunel ten prowadzi na głębokość 150-200m
Tylko trzeba pamiętać że gdy p. Rostkowski używa któregoś z następujących słów: chyba, jeśli, może, prawdopodobnie itp. - oznacza to często, że włączył mu się tryb spiskowej teorii dziejów i szukania sensacji. Pamiętaj o tym czytając jego książkiTemat: NAJLEPSZE OPOWIADANIA / ROZDZIAŁY - ANKIETA
To że sprawa jest poważna Marcinek wiemy wiemy.
Natomiast sugeruję żebyś zanim zaczniesz czynić tłumaczenia wziął poprawkę na odbiór czytelnika "zachodniego" - bo rozumiem tam kierujesz swoją lancę energetyczną na sukces czytelniczy. Żeby ankieta miała sens z punktu widzenia "sprzedażowego" - powinna być rzetelnie wypłeniona (czyli przez osoby które czytały książkę - a nie tylko informacje o książce (książkach) przynajmniej przez tzw. "próbę reprezenatywną" - w tym przypadku wstępny obraz otrzymałbyś przy około 100 ankietach. Może przy okzazji spotkań autorskich oraz Twoich prelekcji warto taką krótką ankietkę dawać uczestnikom ?
Z tego co wiem - na spotkania przychodzi coraz więcej ludzi i trend raczej kieruje się in plus jeśli chodzi o frekwencję.

;-)Temat: Buddyzm dla współczesnej mamy - Sarah Napthali

A czy ta recenzja wyraża Twoje odczucia na temat tej książki?

Nie mam zielonego pojęcia ponieważ książki nie czytałem - zatem: trudno, żebym miał jakieś własne odczucia wobec niej

Pozwolę sobie coś wyjaśnić: informację o książce otrzymałem za pośrednictwem usługi Google Alerts. Była to informacja zawierająca właśnie adres strony z recenzją. Następnie odszukałem odpowiednią stronę wydawcy i pozwoliłem sobie zamieścić krótkie info o książce wraz z dwoma linkami w niniejszym ogłoszeniowym panelu. Informowałem, nie polecałem.

Ponieważ ani nie czytałem książki, ani nie jestem specjalistą w dziedzinie wychowywania dzieci i nawet jeśli bym książkę przeczytał, to nie potrafiłbym określić jej wartości w tym temacie, pozwoliłem sobie nie umieszczać żadnych osobistych opinii na ten temat. Trudno wymagać ode mnie dzielenia się opinią, której nie posiadam

Cieszy mnie jednak to, że Ty przeczytałaś książkę i wyraziłaś o niej własne zdanie i pochlebia mi, że stało się to dzięki mojej skromnej osobie, która zapoczątkowała ten zabawny wątek Mam nadzieję, że również Ty i inni też się trochę przy nim ubawiliTemat: Ksiazki, czyli co czytacie
bardzo pozytywne opinie słyszałem ostatnio o książce "Miasto ślepców" Jose Saramago. Sam niestety jeszcze nie przeczytałem... może ktoś z Was miał okazję ?

informacje o ksiażce: http://ksiazki.wp.pl/kata...24,ksiazka.htmlTemat: ksiazki :]
"Anioly i Demony" OMG "Kod..." byl dobry, ale "Anioly i Demony" po prostu powalily mnie na lopatki... Po przeczytaniu tej powiesci stwierdzam ze Dan Brown musi byc geniuszem. Informacji zawartych w tej ksiazce nie da sie ot tak po prostu wymyslec. W kazdym rodziale czeka jakis zwrot akcji, jakas niewiarygodna informacja, trzyma w napieciu caly czas. Jestem pod wrazeniem wiedzy Dana Browna nie tylko o architekturze Rzymu ale o kazdym poszczegolnym obiekcie, ktory opisuje. W jaki sposob laczy ze soba fakty i informacje historyczne... Tego nie da sie opisac, ta ksiazke trzeba przeczytac W kazdym razie na mnie zrobila ogromne wrazenie. Na gwiazdke dostalam "Cyfrowa Twierdze", ale zabralam sie za czytanie Stephena Kinga "The Dark Tower : Wolves of Calla" (sorki nie znam pl wersji tytulu) Troche mnie przeraza, bo King pisze troche bardziej skomplikowana angielszczyzna niz Brown. ah ostatnio skonczylam czytac "Bramy Templariuszy", dosc krotka lekturka, troche sie dluzyla na pocztaku, dosc ciekawy aspekt i w informacje w ksiazce tez mozna uwierzyc, ale dluga jeszcze droga Javiera Sierry aby dorownac Brownowi w pisaniu powiesci sensacyjnych z watkiem historycznym.Temat: Pytanie pewnie banalne


    a jak postapic w takim przpadku


KSIAZKI       (id_ksiazki, tytul,wydawnictwo,id_tematu)
AUT_KSI     (id_ksiazki, id_autora)
AUTORZY   (id_autora, imie, nazwisko)

chce wyswietlic informacje o ksiazce i jej autorach ale do tabeli AUTORZY mam
dostep przez AUT_KSI
czy bede tworzyc polaczenia miedzy KSIAZKI--AUT_KSI (id_ksiazki), a nastepnie
AUT_KSI--AUTORZY (id_autora)

Temat: Ochrona ptaków i siedlsk - nowa książka wyd. przez MTO
Małopolskie Towarzystwo Ornitologiczne wydało ostatnio nową książkę pt.
"Ochrona ptakow i ich siedlisk w Polsce"
Książka obejmuje pełny zakres problemow zwiazanych z ochroną ptaków i ich siedlisk. Ponieważ nie można chronić ptaków, nie chroniąc przyrody, jest to także książka o ochronie przyrody w Polsce. Zawiera liczne barwne fotografie prezentujace naocznie wiele z omawianych zagadnień.

"Ochrona ptakow i ich siedlisk w Polsce"
Autorzy: K. Walasz, S. Tworek, D. Wiehle
Format B, 143 str., 126 barwnych ilustracji (zdjecia 23 autorów)

Informacje o ksiażce można uzyskac także na stronie
internetowej: >MTOTemat: Czym kierujecie się, kupujac ksiażki?
Z wprowadzeniem serii książek polecanych przez Jacka Dukaja to może być dobry pomysł. W środowisku fantastycznym powszechnie uchodzi on za autorytet, nie tylko jako pisarz, ale również jako krytyk. W dodatku wydanie takiej serii może przyciągnąć też innych, nowych klientów. Bo przecież Jacek, jako chyba jedyny tak wyraźnie, jest chwalony i doceniany również przez krytykę mainstreamową. Jednym słowem jego nazwisko mówi dużo także osobom rzadko czytającym fantastykę... i właśnie ono może te osoby skłonić do zrobienia wyjątku (który to z kolei może przerodzić się w zwyczaj - o ile jakość produktu ich zadowoli), czyli zakupu książki przezeń polecanej. Nie wiem, czy to ostatnie się sprawdzi, ale moim celem jest jedynie pokazanie, że taki ruch może nieść za sobą też inne, nie tylko te najbardziej oczywiste, szanse.

Glaeken--> Te patronaty mają promować produkt też tak w ogóle - jak najszerszemu gronu potencjalnych klientów. Tak więc IMO taki np. patronat Onetu, czy WP, najpopularniejszych polskich portali, jest dobrym pomysłem. Informacje o książce objętej tego rodzaju patronatem pojawiają się na tamtych portalach (w dziale Książki, czy jakimś podobnym) i tym samym mogą przyczynić się do zwiększenia sprzedaży.Temat: Gustaw Morcinek "Mat Kurt Kraus","Górniczy za
Panowie,potrzebuje pilnie pomocy,mówiąc dokładnie czy można gdzieś znaleść jakies streszczenie książki G.Morcinka "Mat Kurt Kraus",ewentualnie czy może się ktoś ze mną skontaktować kto zna tą książke i ja przeczytał?Jest to bardzo pilne,ponieważ jestem tegorocznym maturzystą,a na mature z polskiego wybrałem sobie właśnie związany ze Śląskiem temat.Oczywiście jestem w trakcie czytania,no ale chce jak najlepiej przerobić tą książke.I jeszcze jak ktoś ma jakieś informacje o książce pt."Górniczy zakon" byłoby już idealnie PANOWIE JEST TO DLA MNIE BARDZO PILNE!z góry dzięki za jakąkolwiek pomoc.Temat: "Pani Chłodna" /opowieść o warszawskiej ulicy/
Dwutygodnik "Kurier Wolski" nr 16/317 z dnia 20 b.m. w artykule p.t."Ulicą Chłodną aż do końca świata" - podaje informację o książce wydanej przez "Bellonę" autorstwa Artura Nadolskiego p.t. "Pani Chłodna" /opowieść o warszawskiej ulicy. Zamieszcza również wywiad z p. Arturem Nadolskim.

W.w. informację i cały wywiad można przeczytać również w internetowym wydaniu tej Gazety:

http://www.wola.waw.pl/page/index.php?str=341&artykul_id=30&date=2008-11-00 /Adobe Reader/

Jest tam również zaproszenie od autora, na spotkanie dnia 29 b.m. w godz. od 12.oo do 13.oo gdzie będzie podpisywał w.w. książkę - na Targach Książki Historycznej, które odbędą się w Klubie Garnizonu W-wa al. Niepodległości 141.


Temat: Pozycjonowanie i optymalizacja stron WWW. Jak to si? robi

Jest to raczej lekka lektura i zależało nam głównie na usystematyzowaniu wiedzy zawartej na PiO i przedstawieniu zagadnienia ludziom z poza branży.
Przeczytałem pół książki i uważam, że jest napisana bardzo jasnym językiem który jest zrozumiały dla wszystkich. Książkę czyta się bardzo przyjemnie i informacje w książce na pewno pomogą wielu osobom zadbać o swoje własne strony! Po przeczytaniu książki do końca, postaram się napisać coś więcej. Pozdrawiam
Temat: micra k 11 książka

będę bardzo wdzięczny za wrzutę

Mam książkę - jak chce Ci się skserować albo przeczytać i oddać to mogę pożyczyć.
Z resztą może przed kupnem chcesz ją przejrzeć i zobaczyć czy jest sens kupować? Jeśli tak to sie odezwij na pw.
Jak dla mnie informacje w ksiażce są raczej ogólne, ale wystarczające żeby być zorientowanym w temacie jak np. oddaję samochód do warsztatu. Według inf. z książki nic sama bym nie naprawiała (no może oprócz zmiany żarówek ) ale ja to baba jestem Więcej wiedzy mam z forum...

ps. Pozdrawiam sąsiadaTemat: Wydawnictwo Runa
MARTWE ŚWIATŁO już w księgarniach

Do księgarń trafiła już najnowsza powieść Mariusza Kaszyńskiego "Martwe
światło". Serdecznie zapraszamy do zakupów.

Informacje o książce:
http://www.runa.pl/ksiazki/88-MARTWE-SWIATLO.html
Informacje o autorze:
http://www.runa.pl/autorz...-Kaszynski.htmlTemat: Scanf czy cin???


A co to za książka? I czy używane tam są <iostreamczy <iostream.h?


Ksiazka to "Potega jezyka C++" Koening/Moo... Zeby nie bylo, ze narzekam..
Ksiazka bardzo mi sie podoba... tylko, ze po prostu jest tam tylko cin/cout,
a nie printf/scanf.... I widzac kody niektorych programow czy wyklady na
uczelniach, spotykalem sie takze z printf/scanf i dlatego spytalem i bardzo
sie ciesze, ze od tylu osob dostalem tak dokladne i przydatne informacje...

W ksiazce jest <iostream...

Pozdrawiam i dziekuje
Nothingman

Temat: VISUAL BASIC FOR IDIOTS


Czy ktoś wie skąd, sciągnąć sobie jakąś wersję trial (ew. pirata czy cóś)
Visual Basica (mozliwie najświeższego - 6 ?). Chcę popatrzeć sobie "jak to
się robi w Visual B." Proszę o dokładne adresy - szczególnie Microsoftu -
tam nic nie można znaleźć.


W tym roku wydaliśmy książkę "MS Visual Basic 6 Professional krok po kroku"
Do książki dołączony jest CD-ROM zawierający Visual Basic 6 Working Models.
Do testowania w sam raz. Wprawdzie książka nie jest za darmo, ale też nie
kosztuje tyle co program.

Informacje o książce można znaleźć na stronie:
http://www.rm.com.pl/mvb6kpk.htm

Temat: Książka o psach, które zyją pośród nas i są nam bliskie.
Miło mi pinformować, że moja książka jest dostępna w Krakowie w Głównej Ksiegarni Naukowej ul Podwale 6 oraz Księgarni Hetmańskiej Rynek Główny 17 (Pasaż Hetmański - obok Restauracji Wierzynka) a także na Allegro.
Informacje o książce można znaleźć na moich blogach: http://przemilak.blogaski.net i www.bazgra.pinger.pl
Będę wdzięczna za Wasze opinie o książce.Temat: Wydawnictwo Runa
Zapowiedź drugiego wydania ANI SŁOWA PRAWDY Jacka Piekary

już pod koniec tego miesiąca w księgarniach pojawi się ANI SŁOWA PRAWDY
Jacka Piekary - wydanie drugie poprawione i zmienione. Książka została
złożona większą, wygodniejszą w czytaniu czcionką, i ma nową okładkę
autorstwa Jakuba Jabłońskiego.

Informacje o książce:
http://www.runa.pl/zapowiedzi/81-ANI-SLOWA-PRAWDY-wyd-2.html
Informacje o autorze:
http://www.runa.pl/autorzy/20-Jacek-Piekara.html
Temat: [06x10] Grandpa vs. Sexual Inadequacy

Nie lubię odcinków traktujących o problemach Homera i Marge ale ten był jakiś taki wyjątkowy
Podsumowując Homerowi jak zwykle się nie udało.

Moim zdaniem, wręcz przeciwnie. Przede wszystkim porozumiał się z ojcem, na swój sposób starał się nie powielać błędów wychowawczych ojca no i ułożył sobie sprawy łóżkowe z Marge ( chyba zostawił sobie zapas toniku ).

Bardzo fajny jest wątek teorii spiskowej.

Najbardzej smakowity i zaskakujacy gag odcinka to v-ce prezydent dostający informację, że ktoś kupił jego książkę. Spodziewałem się raczej, że ktoś dostanie informacje o książce Barta. Co do Barta, to fajnie spadał z bejsbolem z dachu.Temat: ASHIHARA KARATE - POLSKA
Kaicho Hoosain Narker 8 Dan - dyrektor i założyciel Ashihara International Karate ( AKI ) , wydał swoją nową książkę o swojej podróży przez Północną i Centralną Amerykę pod tytułem ,, MY KARATE ODYSSEY ,, .
Informacje o książce można znaleźć na stronie internetowej :

www.karateodyssey.com

Trzeba dodać , że Kaicho Hoosain Narker to nie tylko karateka i podróżnik , mistrz Taekwondo - 4 Dan , ale także autor kilku , publikacji i filmów szkoleniowych o ASHIHARA KARATE .

Wydał także książkę o ,, TAEKWONDO - The Essential Guide to Mastering the Art. ,, oraz ,, PRZEPISY KUCHNI INDYJSKIEJ,, , która ze względu na jego pochodzenie jest mu bardzo bliska.

info . POAK
www.ashihara-karate.afr.plTemat: Dexter ( Baron ) już w nowym domu

Ja wystawię, wy wyślecie gdyby się sprzedało.

SPROSTOWANIE: wystawiamy na allegro TYLKO rzeczy ktore mamy w biurach fundacji. czyli trzeba najpierw wysłać do biura i potem allegro. zdjecia i opisy mile widziane .
Agnieszka jeszcze nie ma złych doświadczeń , to szczera jest, ja już odkupowałam za swoje rzeczy wylicytowane a nie wysłane, wiem więc co mówię. zwykle dwa razy drozej kupowałam niż ktoś licytował, nie polecam .

ode mnie prywatnie na aukcję dla Dexa książka (wyślemy z biura w Sopocie), proszę o wystawienie:


informacje o ksiązce tutaj

raz czytana - niech się sprzeda jak najdrożej, cena detal. 49 zł, mozna wystawić za 30 zł spokojnie.

Ustalę z wetem co z guzem i będziemy dalej mysleć. Na razie zbieramy na Gelacan Fast i (potem) Chondrocan dla DexaTemat: Josif Grygulewicz - Cyngiel Stalina
Glasisch,
Vasili Mitrokhin był archiwistą w KGB. Przez długie lata kopiował nielegalnie ręcznie archiwalia tam złożone. Za to później kupił sobie “wolność” w Wielkiej Brytanii, gdzie przy pomocy pisarza -historyka (współautor) opublikował książke pod tytułem, który podałem.
Anglicy, a raczej ich wywiad był b. zainteresowany tymi materiałami, gdyż w ich archiwach było wiele niewyjaśnionych spraw, ktore chcieli wyjaśnić.
Informacje w książce przedstawiają stan dokumentów w postaci raportów przesyłanych do centrali Czeki, NKWD, a póżniej KGB. I tutaj zgadzam się z Tobą,że potrzebna jest duża doza sceptycyzmu i weryfikacji podanych informacji. Odnośnie zdumiewiających osiągnięć Grigulewicza tego nie ma. Czy raporty tej grupy są przesadzone ? Może. Być może ktoś kiedyś znajdzie w dokumentach czy dostawali extra premie pieniężne od ilości “zatopionego” tonażu, co mogło wpłynąc na tak wysoka cyfrę rzekomo zatopionych statków. Na razie tego nie wiemy.
Ale mnie interesuje również co robił Grigulewicz przed atakiem Hitlera na Sowiety. Może wysadzał alianckie statki ? Kiedyś czytałem wspomnienia oficera do spraw bezpieczenstwa w porcie Halifax, gdzie montowano konwoje do przejścia przez Atlantyk. Do czerwca 1941 r. jego największym problemem była nie V kolumna niemiecka, ale infiltracja komunistyczna wśród załóg statków handlowych w tym wielu z państw neutralnych (Grecja, Szwecja i inne) na tym terenie. Strajki, odmowy pracy, dezercje inspirowane były przez związki zawodowe opanowe przez agentów sowieckich i ich proxy. Niektóre z nich zostały całkowicie rozwiązane z tego powodu.
JefeTemat: T. Skliński NIEMEN - DYSKOGRAFIA, FAKTY i TWÓRCZOŚĆ
Do M. Jestem ukontentowany Twoją odpowiedzią na mój wcześniejszy post.Odczytuję go jako przejaw Twojej troski o mnie i moją wiedzę a także próba wpływu na mój sposób wypowiedzi i odbioru postów(naszych).Rozumiem Ciebie i Twoje wypowiedzi,szanuję, choć z niektórymi absolutnie się nie zgadzam.Sądzę,że wypowiedzi (Twoje)negatywne wzięły się z moich lakonicznych(jest taka opinia) wypowiedzi.Te zaś powstają ze skrótów ,nie chcę pisać elaboratów.Rzecz dotyczy książki pana TS i wypowiedzi innych osób:"wzmianka o stronie internetowej"-jestem zwolennikiem tej strony,a moja uwaga dot. dyskusji czy podać stronę czy też nie a może zostanie żle napisana itd,ta dyskusja mnie wkurzyła(są ważniejsze napewno informacje w książce) kolejny cyt."Fani Artysty"-ilu fanów tyle podejść do muzyki Niemena(różnorodność),następny cytat"St.Cejrowski-szef Agencji Koncertowej PSJ,mam wystarczające info. o w/w . kolejny cytat"obecni muzycy na ksążkowych fotkach"-zdaję sobie sprawę,że Niemen korzystał z usług innych.następny cyt."że tej wiedzy stanisławie ci brakuje"-to oczywiste na tym polega fenomen fana,że jest głodny wiedzy i jej łaknie.Czekam(jeśli się doczekam ,bo edycja limitowana) na możliwość zakupu wspomnianej książki.A to, że oczekuję,pragnę więcej i więcej wiedzi o NIEMENIE to chyba naturalne.Temat: "Gun Seller" - książka by Hugh Laurie
Czy ktoś przeczytał książkę?

Właśnie ją sobie zamówiłam z okazji świąt .

Ale niestety będzie dopiero po nowym roku .

Jako iż temat jest pośrednio aczkolwiek związany z Housem a dokładnie z głównym bohaterem serialu. Pozwoliłem sobie go przypiąć i poprawić trochę ortografię w pierwszym poście.

Dodatkowe informacje o książce na naszej stronie internetowej:
http://housemd.info.pl/index.php?id=news&op=news&nid=29 .

* /house/md/
Temat: Literatura na temat roslin i ogrodów skalnych

.

Ależ napisz, co to za książka, nim się skręcę z ciekawości!!!Przepraszam, całkiem nieświadomie nie podałem tytułu tej książki.

Autor: Cestmir Bohm
Tablice barwne: Jaromir Winsdor i Karel Svarc

Tytuł: "Kwiaty ogrodów skalnych"

Zamieszczam scan jednego z opisów (proszę traktować to jedynie jako informację o książce a nie nielegalne rozpowszechnianie czyjegoś dzieła)Andrzej.
Temat: Na co wpadł CP mając 15 lat?
Co do filmu, nie oglądałam go i nie mam zamiaru. Zawsze wolałam książki niż filmy nakręcone na ich podstawie, choć niektóre z nich są całkiem dobre. Widziałam screeny i reklamy filmu "Eragon" i już na ich podstawie stwierdziłam dużą niezgodność z treścią książki - chodzi mi tu o wygląd bohaterów. Zresztą, film psuje moje wyobrażenie książkowego świata.
A co do stwierdzenia, żę C.P. chciał najpierw napisać scenariusz - też natknęłam się na tą informację. W książce do nauki angielskiego Matura Solutions Pre-Intermediate jest zamieszczony wywiad z C.P.Temat: piszę pracę magisterską o "Długu" i proszę o pomoc
Zajrzyj do linku "Książka - Mój Dług", w tym linku zawarte są informacje o książce, każde spotkanie będę się starał opisać. Jeśli chcesz mnie zaprosić do siebie napisz. Jeśli będzie możliwość to przyjadę. Poza tym książka będzie sprzedawana w księgarni wysyłkowej Gdańskiego Domu Wydawniczego. Już mam organizowane spotkanie w Tarnowie w dniu 8 czerwca.
Pozdrawiam
Sławek SikoraTemat: Książka dla każdego porządnego mieszkańca Trójmiasta !
Witam

..


zaczytywać
sie w publikacjach pana Ł. bądź np. zasłuchiwać w urojeniach "Ojca
Derektora" (bo ten ponoć też ma jedyny patent na prawde)...


...

Mam 37 lat i sporo w życiu doświadczyłem. Polityką się wcześniej ni
zajmowałem - ale na każdego przychodzi pora. Co do patentu na prawdę : masz
racją nikt jej nie ma. Ale każdy powinien podjąć wysiłek i zdobywać
informację z różnych źródeł. Na szczęście żyjemy w czasach Internetu i nie
ma z tym problemu ( informację o książce Łysiaka namierzyłem w Internecie ).

MarekZ

Temat: Recenzja i recenzenci

Różni potencjalni czytelnicy różnie reagują na informacje o książce, otrzymywane przed lekturą.
Dla poparcia tezy - ja lubię niekiedy wiedzieć sporo i żaden spoiler mi nie straszny (nawet informacja, że to robot-kamerdyner zabił ;). Dla mnie ważniejsze jest zazwyczaj trochę co innego, czyli jak Autor powiedział, to co chciał powiedzieć, co powiedział, chociaż może nie chciał. I tak dalej.

Sądząc po tym, że i na tym forum są osoby lubiące czytać lekturę po raz wtóry (co deklarowały niekiedy w różnych wątkach), nie jestem chyba odosobniony w tym podejściu.

Książka jest rozrywką, OK, ale moim zdaniem "służy też do myślenia", co stawia fabułę niekoniecznie i nie zawsze na piedestale, albo w każdym razie - nie czyni z niej jedynej potencjalnej wartości utworu. Wiem i akceptuję, że są osoby odbierające rzecz inaczej, także osoby jak najbardziej myślące, o odmiennych po prostu nawykach, niemniej przy rozważaniu możliwych sposobów odbioru nie zaszkodzi zaznaczyć, że chodzi o kontinuum, nie jeden jedyny wzorzec.Temat: Buddyzm dla współczesnej mamy - Sarah Napthali


Zreszta, juz nieraz bylo powiedziane, ze osoby odwiedzajace forum potrafia wyciagac wlasne wnioski


Ja tego nie kwestionuję. Uważam tylko, że dobrze jest dbać o to, żeby podawane tu przez nas informacje były - w miarę możliwości- pełne i wiarygodne. Przecież to w niczym nie przeszkadza, a wręcz przeciwnie - pomaga innym z nich korzystać.

Poza tym, niektóre publikacje są naprawdę bardzo egzotyczne, jeśli chodzi o ich powiązania z buddyzmem. Czy Cybersangha umieściłaby u siebie informację o książce, którą wyżej wspominam - "Gdyby Budda przyszedł na obiad", bez weryfikacji jej treści? Stopień uduchowienia recenzji jest dla mnie co najmniej zastanawiający, ale -być może- to całkiem dobra książka

Pozdrawiam.m.Temat: Magdalena Zimniak "Szlak"
Wprawdzie postępuję trochę wbrew regulaminowi, bo zamieszczam informacje o książce, która ukazała się niemal dwa miesiące temu, ale z powodu nienajlepszej promocji niewiele osób o niej wie. Książka jest mojego autorstwa. Jest to powieść psychologiczna z elementami fantastyki, romansu i horrroru. Bohaterką jest trzydziestoośmioletnia Marta, nauczycielka plastyki i malarka. Nawracający nocny koszmar, w którym po górskim szlaku goni ją zamaskowany mężczyzna, przenosi na obraz. W końcu zatraca się granica pomiędzy płótnem a rzeczywistością a światy mieszają się. Marta przeżywa zauroczenie osiemnastoletnim chłopcem, z czego wynika mnóstwo komplikacji, ale równocześnie wciąż jest głęboko, fizycznie i psychicznie, związana ze swoim mężem, pomimo różnic, które ich dzielą. Książka ma 276 stron

Oto nota wydawnicza:

Dogłębny portret psychologiczny kobiety, miotanej między rozsądkiem a szaleństwem, obowiązkiem a wolnością, rutyną a zakazanym uczuciem, niepotrafiącej zaaprobować własnej osoby. Na drodze do samoakceptacji tkwi malowany przez bohaterkę obraz, hipnotycznie wciągający ją do świata przesiąkniętego przemocą oraz zdarzenia z przeszłości napływające coraz wyraźniej do świadomości. Niebanalne zakończenie ocierające się o mistycyzm każe czytelnikowi zatrzymać się przez chwilę i zastanowić nad skomplikowaną strukturą kobiecej psychiki.

Strona wydwnictwa www.la-boheme.plTemat: Tomasz adamek historia prawdziwa

brak dowodów w sprawie koksu, adamek zadnych pieniedzy nie wisi autorowi ksiazki jednym slowem mowiac ta ksiazka to BABOL
Masz bardzo slabe informacje.

w ksiazce wyraznie przeczytalem ze z toba powinien sie rozliczac gmitruk z 30% ktore dostaje od adamka tobie nalezy sie 5%Temat: Obciążnik prawej półosi (Astra?)
Witam.
Opel Astra F(1.4/93r) - mam taki problem, buczenie z prawej strony z przodu
przy predkosci 50-120 , czasami na prostej, zawsze gdy skrecam w lewo,
nigdy gdy w prawo.
Po wymianie lozysk, opon, wywazaniu, zbieznosci znalazlem
informacje w książce Etzolda o ciężarku na dluzszej pólosi tlumiacej drgania.
Niestety nie podaje on zadnych informacji w jakich modelach i po co takie
cos.
Nie pozostaje mi nic innego jak zalozyc i zobaczyc, nie powinno sie nic
zlego stac chyba?

Będę wdzięczny za kazda informacje na temat tego elementu, ciezko
wogole gdziekolwiek cos o nim znaleźć.

Pozdrawiam

BartekTemat: Elementy robotyki mobilnej
Chciałbym się dowiedzieć czy polecacie książkę Elementy robotyki mobilnej , czy zawiera przydatne informacje na temat budowy roboów mobilnych , rok jej wydania 2004 więc jest już troszkę stara.

http://komputeks.pl/produ...products_id/669

Bardzo proszę o informacje o książce ,czy jest warta uwagi.

PozdrawiamTemat: Książka Prezesa?
Dzięki Tymek za informacje o książce. Co do komentarzy do PZP to faktycznie sam kiedyś żartowałem z kolegą, że jeśli przyszło by nam do głowy stworzyć komentarz to od razu wiadomo czym zapełnić pół książki – obowiązkowo rozporządzenia wykonawcze jak Pieróg (w pełni oczywiście formularze protokołu i ogłoszeń biuletynowych a na do dodatek można by też i europejskie dać), sama ustawa w całości, jeszcze jakieś przykłady wyroków arbitrów jak Granecki i już 300 – 400 stron jest. Potem w przedmowie napisać, że dla ułatwienia pracy przy udzielaniu zamówień jednocześnie dołączamy wszystkie rozporządzenia i formularze, żeby użytkownik miał i widział.

A swoją drogą który komentarz waszym zdaniem jest najlepszy pod względem merytorycznym?Temat: Wydawnictwo Runa
Od:Wydawnictwa Runa

Szanowni Państwo,

Serdecznie zapraszamy do zamawiania w przedsprzedaży na stronie Runy
drugiego, poprawionego wydania "Opowieści z Wilżyńskiej Doliny" Anny
Brzezińskiej - pełnej zgryźliwego humoru, przewrotnej opowieści, w
której baśń miesza się z groteską i zaskakująco współczesną refleksją.
W księgarniach pojawi się ona 12 marca.

Informacje o książce:
http://www.runa.pl/ksiazk...LINY-wyd-2.html
Informacje o autorce:
http://www.runa.pl/autorzy/2-Anna-Brzezinska.htmlTemat: Leksykon porcelany europejskiej Danckerta
Witam

Pragnę przedstawić naszą nową pozycję wydawniczą:

"Leksykon porcelany europejskiej" Ludwiga Danckerta

Jest to pierwsza tak kompleksowa pozycja wydana w języku polskim. To najpewniej najlepsza książka na świecie omawiająca porcelanę europejską. Leksykon oferuje hasła w układzie alfabetycznym, posiada rejestr znaków towarowych (co znakomicie ułatwia datowanie porcelany), listę producentów lalek i główek lalek, katalog znaków porcelany, w tym rosyjskie, monogramy, bibliografię oraz spis czasopism i domów aukcyjnych.

Informacje o książce:

format leksykonu A5 (148 X 210 mm) plus spady
twarda okładka
Strony: 936.

Informacja o kolportażu edytowana - admin (Feuchtwangen)

Z poważaniem,

Migotek
_________________Temat: Witrektomia a cukrzyca
Czy dieta ta jest ogólnie dla wszystkich,czy dla kazdego schorzenia indywidualnie?Czy informacje w książce wystarczą?Czy są tam zalecenia co i jak jeść?Czy lepiej udać się osobiście do Gdańska,choć w moim przypadku to strasznie daleko...Na czym polega ta dieta,na jedzeniu samych warzyw i owoców(bo tak wynika z nazwy...),trzeba jeść w określonych proporcjach,i w wyznaczonych godzinach,czy tak to wygląda..?Nie mam książki(zakupie przy najblizszej okazji)dlatego pytam ...Temat: Enel vs Blackbeard


I właśnie o to chodzi, że to nie wszytko co mógłby pokazać, bo jak wiadomo mocy owocu nie miał opanowanych zbyt dobrze.


Napisałem wcześniej w tym temacie, że jeżeli BB odkryję wszystkie moce swojego owocu to
powinien spokojnie wygrać z Enelem.


Tu nasuwa się jedno pytanie, czy mantra może przewidzieć ataki ciemności, bo istnieje taka możliwość, że nie może.

Tego to my się prawdopodobnie nigdy nie dowiemy. Choć sądzę że tak, ponieważ mantra to umiejętność czytania w umysłach, no chyba że Teach umie instynktownie zaatakować ciemnością, w co wątpię.BlackKuma, jak wiadomo BB juz od dawna chcial zjesc ten owoc. Byc moze przez ten czas w oparciu o ksiazke DF'ow planowal juz swoje ataki?


BB, powiedział że nie zna wszystkich mocy swojego owocu, co za tym idzie informację w książce nie mogły być za dokładne.Temat: Recenzja i recenzenci

Dla mnie ta recenzja to jeden wielki spoiler
Nie są to stricte spojlery. Większość opisów rzeczywiście jest tylko z grubsza zarysowana.
Nie jest to więc takie „oczywiste”, jak pisała Małgorzata (mam teraz na myśli całość, nie psychopatkę). Różni potencjalni czytelnicy różnie reagują na informacje o książce, otrzymywane przed lekturą. Zgadzam się, że w przypadku krótkich tekstów trzeba być szczególnie ostrożnym. Co do samego zdradzania szczegółów – Fabryka Słów zamieszcza na okładkach głównie zabawne dykteryjki dotyczące powieści, ale np. Solaris „wali” opisy dające więcej niż spore pojęcie o treści i szczegółach książki. Czyli nawet w przypadku samych wydawnictw ta czerwona linia to raczej wielki czerwony zygzak albo insza szalona serpentyna...
Temat: Referaty z konferencji Rejowskiej w Nagłowicach
Zob. też informację o książce w serwisie STAROPOLSKA
Przy okazji polecam również informację o niedawnej edycji APOCALYPSIS (Wydawnictwo Naukowe Semper)Temat: Antologia

Mam pomysł na promocję antologii. Trzeba nakręcić krotki, kilkudziesięciu sekundowy, zabawny filmik reklamujący książkę i puścić w youtube i na wrzuta.pl.

Ja mam taki pomysł: Jest środek nocy, facet czyta sobie w łóżku antologię ( dokładnie widać okładkę itp.) Widać po nim, że już jest trochę przestraszony. W pewnym momencie odkłada ją i bardzo chce mu się do toalety, ale boi się opuścić bezpieczny pokój i załatwia potrzebę w doniczkę. Co Wy na to? Do tego jakaś nastrojowa muzyka, a na koniec rzucenie jakimś sloganem typu: nie czytaj tego nocą i ogólne informacje o książce. Tylko kto to wszystko sfilmuje? :/
Temat: Lista pośredników
Hej,
Podeslalem Ci wlasnie informacje o ksiazce i jej zawartosci. Udalo mi sie znalezc jej opis w pdf (jesli ktos jest zainteresowany, to podesle).

Nie slyszalem o ksiazce kodow UDA. Jednak mam gdzies plik excela z zestawieniem wartosci uda za poszczegolne procedury - moze o to chodzi?

Jak chcesz, to Ci podesle.Temat: układ pasm i przerw energetycznych
Gdyby co nie mam pojęcia do jakiego działu to wrzucić, bo pierwszy raz spotykam się z tym zadaniem. Wrazie czego proszę o przeniesienie

Na rysunkach zamieszczono układ pasm i przerw energetycznych. Poziomy obsadzone oznaczone są kolorem szarym, a kolorem białym poziomy nie obsadzone.

1. Które z tych rysunków odzwierciedlają pasmową strukturę przewodnika, półprzewodnika i izolatora? Uzasadnij odpowiedź

Proszę mi powiedzieć o co w tym w ogóle chodzi? Albo co wpisać w google żeby znaleź na ten temat informacje. W książce jest to dział "Fizyczne podstawy elektroniki i telekomunikaci"(zakres do maturzystów na maturę rozszerzoną). Lecz w książce wydawnictwa zamkor nie ma nic na ten temat.Temat: orientalne rarytasy
wielkie dzięki.Uha do absolutna podstawa podczas podróży kulinarnej po Syberii. Te kacze jaja brzmią interesująco i nie omieszkam ich próbować (jesli tylko znajdę). W necie znalazłem informacje o książce Łukasza Łuczaja pt. "Przewodnik robakożercy", w której opisuje on, że w Chinach jada się larwy niektórych gatunków much. Książki jeszcze nie czytałem i nie znam szczegółów. A jeśli chodzi o mięso psie, o który wspomniałem w pierwszym poście, to mój zapał ostygł jak tylko zobaczyłem pewne zdjęcie z wyprawy studentów do Chin sprzed kilku lat ( http://www.wyprawachiny.republika.pl/galeria1.html ; zdjęcie zatytułowane kulinaria 7) i nie wiem czy będę się w stanie przełamać jak zobaczę podobną klatkę.Temat: Lista Przebojów Programu Trzeciego
Byłem! Jak to przeczytałem około 15:20, to od razu pojechałem do centrum, właśnie wróciłem! Mam nagrany kawałek (a tak naprawdę to mój brat Krzysiek)! Co prawda mam tylko jeden przystanek, ale to dowód na jego obecność.
www.TVPmaniak.pl/download/PR3/niedzwiecki.mp3
Szkoda, że nie wszyscy wiedzieli, że to Niedźwiecki... "Słyszysz, nowy gość mówi?"

Śmieszna akcja była pod koniec. Przedostatnia stacja, wagon już rusza i nie słychać Niedźwiedzia. Mówię kilka razy "Panie Maaaarku", mój brat: "Porwali go! Albo wysiadł na stacji!". Chwilę później jednak nowy lektor metra się odezwał: "Następna stacja: Plac Wilsona" i poinformował o tym, że to już ostatnia stacja przed Marymontem.

A, mam jeszcze informację o książce pana Marka - po poszukiwaniach w dwóch Empikach dowiedziałem się, że nie jestem jedynym, który o tę książkę pyta, a z magazynów wyjdzie najprawdopodobniej jutro.Temat: Jakie Paliwo do AX??
tyle ze na 98 silnik wytrzyma troszke dluzej

Nie koniecznie. W książkach AX'ów pisze wyraźnie, że paliwo dedykowane to te 95cio oktanowe. Więc pewno sztab ekspertów, inżynierów i mechaników wiedział co robi umieszczając taką informację w książce obsługi
I nie sądzę żeby w takiej konstrukcji robiło to różnice, wręcz myślę, że może zaszkodzićTemat: Pamiętnik czerwonoarmisty

czy ktoś czytał?
wie gdzie to dostac?
szukałam dzis w necie cokolwiek na ten temat i znalazłam tylko tyle ze znaleziene jej graniczy z cudem.

z tego co tu wczesniej napisalas zrozumialem ze znalazlas juz informacje o ksiazce, wiec ci napisalem ze wrecz przeciwnie nie trza cudow by sobie poczytac. nie rob fochow, wiesz jak sie nazywa ksiazka , wiesz gdzie ja dostac = bierz sie do czytania.Temat: Metody numeryczne dla RR zachowujace niezmienniki
Infiormuje zaiteresowanych symulacja problemu n-cial, modelowaniem
wszechswiata, itede ze ukazala sie wlasnie ksiazka Ernsta Hairera
"Geometric Numerical Integration: Structure Preserving Algorithms
for Ordinary Differential Equations". Tamze mozna dowiedziec sie np.
dlaczego Runge-Kutta sie nie nadaje i ile nieszczesc moze narobic
automatyczny dobor kroku.

Informacje o ksiazce mozna znalezc tutaj:

http://www.springer.de/cgi-bin/search_book.pl?isbn=3-540-43003-2#english

A.L.

Temat: Tangado haid! Leithio i philinn! // czas wrócić...
heh - z nauką kicha z dietą jak na razie też - chociaż i tak jest już lepiej niż ostatnimi czasy bywało - nawet waga pokazała mi 2kg mniej niż tydzień temu (ale jakoś nie wierzę w cuda - pewnie to woda albo nie wiem co :/ więc się z tego na razie nie mam co cieszyć)
psychika powoli wraca mi jednak do pionu - i już jestem prawie gotowa na wznowienie walki - godzina zero też już wyznaczona - a mianowicie 18 czerwca - czyli pierwszy dzień wakacji (w zasadzie to już nie mogę się doczekać )

może nie będę odkrywcza - zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że czerwcową SL już pewnie wszystkie z Was dawno przeczytały od deski do deski - ale znalazłam informację o książce dr Mularczyka - podobno opracował dietę podobną do South Beach, ale dostowaną do polskich realiów żywieniowych - postanowiłam dorwać tę książkę i poczytać sobie - bo SB bardzo mi do gustu przypadła

dobra - koniec lania wody... idę - może się wreszcie trochę pouczę...Temat: Dr Rost - Zagadnienia na egzamin
w zasadzie chyba juz teraz na zaden egzamin nie trzeba sie zapisywac, wystarczy tylko przyjsc i podpisac sie na liscie przy wejsciu...
a co do dzisiajszego egzaminu to nadal nie moge znaalezzc odpowiedzi na kilka pytan... min. "minimum konstytucyjne", "absolutorium" i "dezyderat". jesli ktos wiedzialby gdzie znajde na ten temat informacje w ksiazce to bardzo prosze o pomoc (bo czasu nie zostalo wiele!;)). Mam ksiazke Garlickiego. Z gory dziekuje i pozdrawiam!Temat: Military s-f (Space Opery)
Szukałem i szukałem, ale nie mogłem znaleźć.

Znam tytuły i autorów, jednak to co i-net mówi o tym podgatunku to ogóle informacje o książce i nic więcej. Jako miłośnik tego typu książek mam dylemat. Jakiś rok temu skończyłem czytać serię Honor Harrington i niedługo zabieram się za Fundację Assimova, jednak oprócz tego nei znam prawie żadnych innych tytułów (tj znam ale nei wiem które są warte przeczytania).

I tu mam prośbę. Podzielcie się wrażeniami po przeczytaniu czegoś w tym stylu, bo zabrakło mi pomysłów na to co czytać dalej. Z góry dzięki za pomocTemat: Galsan Tschinag
Ja nie mam oporów, jeśli chodzi o zakupy książek w internecie, zwykle też można znaleźć fragmenty dające jakiekolwiek rozeznanie o lekturze, choć przyznaję, ze nie mamy wtedy wpływu na ich wybór tak, jak w księgarni. Prawda jest taka, ze ostatnio nie mam czasu na łażenie po sklepach, i nawet wspomniany "Koniec pieśni" zdobyłam w necie. Tam zresztą natrafiłam na informacje o książce. Kilka portali tematycznych z lekkim wyprzedzeniem zapowiadało jej wydanie przez Drzewo Babel, rozpisując się o mongolskim autorze, który zdobył już uznanie w Niemczech. Tam mają lepiej, bo Tschinag pisze przecież po niemieckuTemat: Wydawnictwo Runa
Mariusz Kaszyński
MARTWE ŚWIATŁO

Informacje o książce:
Piotr Gradowski budzi się przywiązany pasami do szpitalnego łóżka. Twarze patrzących na niego pielęgniarek i lekarzy zdradzają strach i obrzydzenie. Ze strzępów rozmów, prowadzonych na sali i w korytarzu, mężczyzna wnioskuje, że jego dzieci zostały bestialsko zamordowane, a o zbrodnię wszyscy obwiniają jego.
Desperackie próby przypomnienia sobie, co się mogło stać, spełzają na niczym. W umyśle Piotra wydarzenia minionych trzech miesięcy skrywa nieprzenikniona zasłona. Jego ostatnie wspomnienia dotyczą śmierci żony, która zginęła w wypadku samochodowym. Później wszystko znika aż do momentu przebudzenia w szpitalu.
Powoli jednak wracają pojedyncze obrazy. Czy złożenie w całość tej układanki pozwoli mężczyźnie zrozumieć, kto lub co stoi za śmiercią jego dzieci? Co kryje się za urywanymi migawkami: nieprzyjemnych snów, wyprawionego nad Wisłą symbolicznego pogrzebu żony, narastającej niechęci dzieci...? Jak wygląda prawda i czy wreszcie pomimo nieuleczalnego bólu po stracie najbliższych Piotrowi uda się oczyścić z zarzutów chociaż przed samym sobą?
Bo z dnia na dzień wspomnienia powracają z coraz większą siłą...

Informacje o autorze:
Mariusz Kaszyński – doktor nauk technicznych w dyscyplinie budowa i eksploatacja maszyn. Zadebiutował w Nowej Fantastyce opowiadaniem “Kopia bezpieczeństwa”, które w plebiscycie czytelników na najlepsze polskie opowiadanie roku 2006 zamieszczone na łamach NF zajęło drugie miejsce. Autor powieści “Skarb w glinianym naczyniu” i “Rytuał”.Temat: Dokąd prowadzą podziemia ?
Witam,

Chciałbym sie dołączyć do tematów zwiazanych z tunelem koło hali widowiskowej...Opisane informacje w ksiażce p.Rostkowskiego wskazują opis ok 100m długości tunel który prowadzi aż pod halę???Pytanie z kąd takie informacje??
Byłem w zeszłym tygodniu w tej sztolni... i byłem zawiedziony tym że z opisu wynika coś innego a rzeczywistość jeszcze inna??
Pomiary pokazały dł ok30m tegoż tunelu który miał (100m)!!?? oprócz tego krótka odnoga kończąca sie przodkiem! Nie jest to sztolnia związana z produkcją zbrojeniowa a poniemieckim kamieniołomem...W latach1945-1946r na tym terenie przez jakiś czas stacjonowało WP i WOP.
Jeśli są podziemia w Zgorzelcu to napewno nie tam...tylko po stronie niemieckiej....
pozdrawiam
WolffTemat: [MK3] Silnik krokowy - potrzebuję informacji...
znalazlem jeszcze taka informacje w ksiazce na koncu Zmiany 90-93z tym ze ja u siebie mam EDIS4 a nie TFI
i juz niewiem nawet jak to interpretowac stycznik czy modul ?Temat: Pozdrawiam wszystkich.
Pozdrawiam wszystkich forumowiczów. Zarejestrowałem się tu, bo bez tego pisać się tu chyba nie da, a miejsce wydaje mi się bardzo miłe i interesujące. Może będę mógł czasem pomóc w czymś, tak, jak dziś. Sorry, że w trzech postach, ale to nie dła licznika, tylko znajdowałem kolejne linki, a funkcję "edytuj" odkryłem dopiero przy trzecim poście.
Czytam właściwie wyłącznie takie książki, które zainteresują mnie z jakiegoś powodu (tzn. najpierw czytam dostępne informacje o książce). Trochę to jak z "Rejsu" zabrzmiało. W dzieciństwie interesowałem się głównie literaturą sci-fi, obecnie już nie śledzę tak pilnie nowości w jej obrębie. Oprócz problemów bibliofilskich, zauważyłem tu wiele ciekawych dyskusji ogólnych. W niektóre mam ochotę się włączyć. Wszystkim życzęTemat: O buddyzmie
Witaj Nabi - po dluzszej pauzie chce Ci podziekowac za podanie strony tej ksiegarni internetowej, juz tam zagladalam i pragne przy okazji podac Ci dodatkowa informacje o ksiazce, w ktorej znajdziesz wyczerpujace objasnienie prawa karmana, czyli dzialanie karmy. Jest to ksiazka polskiego autora Marka Kalmusa zt. "Tybet. Legenda i rzeczywistosc". To doskonala publikacja z wiedzy o kulturze i religiach Tybetu.Jest to gruntowna monografia. Mysle, ze moze sie przyda do poglebienia Twojego zainteresowania ta tematyka.
Pozdr. Hania
Temat: leszczyna
O szczepieniu leszczyna znalazłem tylko krótką informację w książce J. Hrynkiewicz-Sudnik i in. pt. Rozmnażanie drzew i krzewów liściastych.
Autorzy podają tam, że szczepienie leszczyny dokonuje się w szklarni, w lutym-marcu na podkładkach wysadzonych do doniczek. Szczepienie należy wykonać w klin lub sarnią nóżkę.

Pewnie można i spróbować zaszczepić już rosnący krzew wczesną wiosną. Życzę powodzenia.Temat: Miody, wina i inne rozgrzewacze... ;)
Mam prośbę. Moglibyście mi dopomóc z moim miodem? Informacje w książce, z której korzystam nie odpowiadają na moje wątpliwości, a i na necie ciężko mi się szczegółów doszukać.
Nastawiłam trójniaka 24 września zeszłego roku (matka drożdżowa zrobiona na soku z malin, nastaw ok. 4,5 l). Od jakiś trzech tygodni już nie fermentuje, choć pewne nadciśnienie w baloniku jest, bo woda w rurce fermentacyjnej tkwi popchnięta ku zewnątrz. I teraz nie wiem, czy zlewać miodek znad osadu (którego jest jakieś 1/2 cm) i dalej do balona, czy wlewać do butelek, żeby leżakowało, czy jeszcze zostawić tak jak jest. Ponoć częste ściąganie miodu znad osadu przyspiesza proces dojrzewania, ale ja jakoś za późno doczytałam o tym i ani razu nie zlewałam. No a teraz to nie wiem, czy już nie za późno i w ogóle czy jest sens A szkoda by było prawie 5 l potencjalnie dobrego napitku psuć.Temat: "Performens" Karolina Wilczynska
Z wielką przyjemnością pragnę polecić swoją własną powieśc, której wydanie jest spełnieniem moich marzeń.
Mam nadzieję, że i Czytelnikom się spodoba.
Zapraszam na moja stronę internetową, na której zainteresowani znajdą informacje o książce, jej fragment i trochę ciekawostek o mnie.
Czekam na maile z opiniami, bo recenzje czytelników są dla mnie niezmiernie ważne.
Dziękuję!

[ Dodano: 2006-10-16, 08:45 ]Temat: [Nexia] Zbyt wrazliwa kierownica?!
Mi też tak "latała" kierownica i rzeczywiście jak wsunołem tą plasykową tulejkę tjest lepiej.
Lepiej w trasie bo po mieście to trochę za ciężko chodzi.

Tylko że znalazłem informacje w książce Daewoo Nexia wydawnictwa WKŁ że ta tulejka powinna być swobodnie opuszczona na dół kolumny kierowniczej!!!Temat: Sowiecki mróz !
Mróz zbierał krwawe żniwo z 6 armii von Paulusa.
Znalazłem taką informację w książce " Druga Wojna Światowa"
" Spośród 284 tysięcy niemieckich żołnierzy, którzy zostali okrążeni w Stalingradzie, do 31 stycznia 1943 roku zginęło 160 tysięcy. Kolejne 34 tyś. ewakuowano drogą powietrzną. Tych którzy pozostali; 90 tyś. zmarzniętych i rannych poprowadzono pieszo na wschód na Syberię. Po drodze zmarło z zimna i wycieńczenia kilkadziesiąt tyś, a potem jeszcze wielu z nich zginęło na Syberii. Do Niemiec powróciło ok. 5 tyś.
To też są ofiary mrozu.Temat: Diuna
Wydawnictwo Rebis wydalo w nowej formie Diunę Franka Herberta. Twarda okladka z obwolutą, papier cudnej jakości. Informacje na ksiażce mowią, że jest to "nowe tlumaczenie Marka Marszała". Ja póki co nie doszukałam się większych różnic w porównaniu do pierwszego wydania (są Fremeni a nie Wolanie). Cena: około 50-60 zlotych, ale opłaca się.

Jesli sa jeszcze tacy, ktorych ominęla przyjemność czytania tego cyklu, to gorąco zachęcam. Pierwsza część cyklu powstała w 1965 ale do dzisiaj rzadko ktoremu autorowi dane jest stworzyć tak cudowny w swym bogactwie i szczególach świat. Świat podróży międzyplanetarnych, geriatrycznych przypraw, pustynnych planet na ktorych nic nie jest takie jakim sie z początku wydaje.

Bi-la kaifaTemat: Lamitrin (lamotrygina)
Dokładnie tak. Zgadzam się z przedmówcą. Pisałem tylko o lekach Lamitrin, Lamotrix, etc. zawierających substancję czynną - Lamotryginę, nie o wszystkich na literę "P".

Podczas wizyty u Pani Neurolog miałem okazję przeczytać informację w książce leków, którą to posiada raczej każdy lekarz. Była tam właśnie adnotacja przy wyżej wymienionych lekach, że są one "refundowane w przypadku padaczki lekoopornej".

Pani doktor tłumaczyła mi, że są tacy ludzie z padaczką, na których nie działają inne leki. Lamotrygina jest wówczas dla nich wybawieniem.

Pozdrawiam!Temat: Na czym latali polscy lotnicy
Tego artukułu o Annie Leskiej raczej nie znajdę, bo tylko kiedyś w Empiku w jakiejś gazecie czytałem. Ale znalazłem jeszcze inne informacje:
- w książce Tomasza Goworka "Samoloty myśliwskie pierwszej wojny światowej" jest rysunek Aviatika D I z adnotacją, że to maszyna Franciszka Linke- Crawforda (wyd. 2, Warszawa 1988, s. 102)
- http://www.twierdza.art.pl/air.htm
tutaj z kolei piszą, że Godwin Brumowski dowodził Flik 41 wyposażoną w samoloty Hansa Brandenburg D ITemat: Corsa C - info o zmianie oleju
a ja jak ostatnio robiłem przegląd w ESO na Białołęce dowiedziałem się ciekawej rzeczy od panów mechaników, a mianowicie tego, że producent podaje złe informacje w książce. Podobno przegląd w Corsie powinnno się robić co rok lub 15.000 km. Robienie przeglądu co 30.000 jest ich zdaniem powodem masowych usterek rozrządu, bo olej po takim przebiegu nie jest w najlepszym stanieTemat: Corsa C - info o zmianie oleju

a ja jak ostatnio robiłem przegląd w ESO na Białołęce dowiedziałem się ciekawej rzeczy od panów mechaników, a mianowicie tego, że producent podaje złe informacje w książce. Podobno przegląd w Corsie powinnno się robić co rok lub 15.000 km. Robienie przeglądu co 30.000 jest ich zdaniem powodem masowych usterek rozrządu, bo olej po takim przebiegu nie jest w najlepszym stanie
zadna rewelacja, wiele osob (lacznie ze mna) tak twierdzi :wink:Temat: Za wysoka temperatura...
Czujniki raczej dobrze pokazują temperaturę ponieważ przy ok 110-120° zaczyna mi się gotować płyn chłodzący i wylewać się ze zbiornika.
Jutro postaram się kupić nowy czujnik bo to wydatek 10 -15 zł a nie zaszkodzi go wymienić.

Co do chłodnicy to jest cała gorąca.

Znalazłem jeszcze a propo termostatu takie informacje w książce serwisowej:

Początek otwierania termostatu na-
stępuje w temperaturze 76—80°C, a pełne otwarcie w temperaturze 82D
C.
Przy pełnym otwarciu trzpień termostatu wysuwa się 9 mm.

Niestety o wentylatorze do mojego silnika nie napisali....
w innych poldkach jest tak:


Wyłącznik cieplny silnika
wentylatora powinien zwierać styki przy temperaturze 92±2°C i rozwierać
styki przy temperaturze 87 ± 2°C.
Temat: Panzer III.Ausf.J z P.Uł.Karpackich
Witam.

No właśnie próbujemy się z kumplem wybrać do Biblioteki Uniwersyteckiej we Wrocławiu.
I poszukać tam jakiś kwitów.
Tylko jakoś ciężko nam się zebrać.

Dzięki za informacje o książce. Może uda nam się ją znaleźć, w którejś bibliotece.

Pozdrawiam
JacekTemat: pasmo telefoniczne
Witam nową Użytkowniczkę Forum
W Twoim układzie potrzebny byłby filtr środkowoprzepustowy. Może zobacz na początek tutaj:
http://www.elportal.pl/pdf/k01/69_024.pdf
Wstęp Piotra Góreckiego do filtrów aktywnych na wzmacniaczach operacyjnych. Dalsze informacje w książce "Wzmacniacze operaycjne. Pierwsze kroki"
http://www.btc.pl/?id_prod=10684
Pozdrawiam serdecznie
PrzemotronikTemat: Sieniawa
Wiesz, zdjęcia lotnicze nie oddają wszystkiego co by się chciało zobaczyć np: górki o wysokości 1m która jest pozostałością obwałowań. Ale wracając do tematu to też znalazłem ciekawą informację w książce Janusza Bogdanowskiego "Architektura obronna w krajobrazie polski od Biskupina do Westerplatte" cytuję - "Sieniawa (1657?), resztki , być może nigdy nie ukończonego założenia sprzężonego zamek-miasto-kościół, w ciekawym kontekście z zamierzonym założeniem portowym, usytuowanym w dolinie rzeczki na wschód od bastionu (?) , na którym stoi kościół (wg autora i Kuśmierza )." . Jest tam dołączony plan przedstawiający zachowane fragmenty umocnień. Co do rzeczki to wydaje mi się że jest bezimienna ale jest dopływem bardzo ważnej rzeki - San, co właśnie się wiąże z tym założeniem portowym.

pozdrawiam
DehnTemat: 8bit: Monitor Commodore 1084S i Atari XL/XE
Witam i dziekuje za odpowiedz.


O innym lepszym monitorze do Atarki nie slyszalem.Poza tym jesli chcesz
podlaczyc 800XL przez euro lub oddzielnie luminacje i chrominacje to
bedziesz musial zrobic sobie taki maly upgrade do ukladow osiemsetki (kilka
opornikow) zeby odzyskac sygnal chrominacji na wyjsciu monitorowym bo
800setka fabrycznie go nie posiada.


Czyzbysmy mieli rozne informacje? W ksiazce "Atari BASIC" w opisie
wyjsc wyraznie widac oddzielnie luminacje i chrominacje. Czyzbym cos
przeoczyl?
Czy moglbys rozwinac temat ww "przejsciowki", moze jakis url?

Piotr Brodowski

Temat: 8bit: Monitor Commodore 1084S i Atari XL/XE


Witam i dziekuje za odpowiedz.

| O innym lepszym monitorze do Atarki nie slyszalem.Poza tym jesli chcesz
| podlaczyc 800XL przez euro lub oddzielnie luminacje i chrominacje to
| bedziesz musial zrobic sobie taki maly upgrade do ukladow osiemsetki
(kilka
| opornikow) zeby odzyskac sygnal chrominacji na wyjsciu monitorowym bo
| 800setka fabrycznie go nie posiada.

Czyzbysmy mieli rozne informacje? W ksiazce "Atari BASIC" w opisie
wyjsc wyraznie widac oddzielnie luminacje i chrominacje. Czyzbym cos
przeoczyl?
Czy moglbys rozwinac temat ww "przejsciowki", moze jakis url?

Piotr Brodowski


Fabryczne 800 XL NA PEWNO nie posiadaja tego sygnalu na wyjsciu
monitorowym.Komputer oczywiscie taki sygnal generuje ale po prostu nie ma
podlaczenia z GTIA do wtyczki. Autor pewnie mial na mysli 65xe ktore to juz
posiada ww sygnal na wyjsciu. Urla nie mam pod reka ale jak chcesz to mam
zdownloadowane troche infa na tet temat. Daj znac na priv to Ci podesle.

Poza tym na tej grupie juz gdzies widzialem linki do tych stron . Przejrzyj
wszystkie posty cos na pewno bylo.See ya!

Mikey/New Generation
Atari XL/PC Linux Enthusiast :)

Temat: Meteoryt - wyginiecie dinozaurow.| Nie tak. Nie zjadla go erozja, tylko zostal zakopany pod gruba
| warstwa pozniejszych osadow morskich (coz ze dwa kkilometry),
| tak, ze na wierzchu nic nie widac, nawet z kosmosu.
| Wykryto go dzieki odwiertom (poszukiwaczy nafty)
| oraz mapowaniu anomalii grawitacyjnych i magnetycznych
| (pierscien wtedy ladnie wychodzi).

| Macie jakas strone (bezposredni link) gdzie mozna to zobaczyc?:)

Podawalem.
Jest na stronie katastrof kosmicznych URANOSa -
patrz krater Chicxulub.


Poniewaz okazalo sie, ze serwer URANOSa lezy,
z przerwami, od kilku dni (na skutek zlosliwego wlamania,
z niszczeniem roznych elementow konfiguracji)
i nie wiadomo, kiedy wstanie, podaje bezposredni odsylacz:

http://wwwdsa.uqac.uquebec.ca/~mhiggins/MIAC/chicxulub.htm/

oraz informacje o ksiazce Waltera Alwareza, glownego tworcy
teorii impaktowej: "Dinozaury i krater smierci", Proszynski 1999.

Niestety, w zwiazku z wlamaniem, nie dziala lista

Ewentualna korespondencje do klubu prosze wiec kierowac
tymczasem bezposrednio do mnie.

-- Zenon Kulpa

Temat: 315. Dywizjon Myśliwski "Dębliński"
Witam!

Cóż miało być cacy-cacy, a wyszło jak zawsze Jest drobne opóźnienie, ale całość spraw ma się dobrze. Rzeczy wielkie rodzą się w bólach i tyle Za zamieszanie przepraszam, ale nie sądzę żeby ktoś kupił MXXW tylko po to, aby znaleźć tam informację o książce Na osłodę dla niepocieszonych w kolejnym "Marsie" 200 tys. znaków (plus 25 tabelek) o 303. Dywizjonie w BofB. Miłej lektury

PozdrawiamTemat: Mityczna planeta...

Szanowny Panie McKey,

Naprawde szkoda czasu na wzajemne obrzucanie blotem, nawet przy zachowaniu
pozorow uprzejmosci. Czego Pan chce od wyksztalconych ludzi??? Przeciez to,
ze Pan J.Sikorski, W.Borczyk. i inni dyskutuja tu na liscie z roznymi
ludzmi, staraja sie wyjasnic i prostowac pokrecone sciezki wiedzy niektorych
(lacznie ze mna) to swiadczy to o nich jak najlepiej. To ze ktos jest
profesorem jeszcze niczego nie implikuje natury ogolnoludzkiej, ale naprawde
moze stracic cierpliwosc czytajac jek ktos metnie nadaje walkujac raz po raz
temat , NIE SLUCHAJAC TAK NAPRAWDE INNYCH. Sluchac trzeba umiec i do tego
dorosnac. OK, starczy tego.
Potwierdzam informacje o ksiazce Pawla Artymowicza "Astrofizyka Układów
Planetarnych". Prosze sie z nia zapoznac, wtedy mozemy wymienic poglady o
naszym Układzie.

P.S. Forum Nowej Cywilizacji, to hasło zbyt mi przypomina inne, czerwone
hasła o odcinaniu sie od korzeni historycznych, by zbudowac cos nowego
wspanialego, bo do tej pory było be.;-) Prosze o tym pomyslec.

                                                                Z
powazaniem,

Solo.

Temat: Jak osiągnęłam dobry stan zdrowia
Dziękuję za informacje o książce.
Ja i bez niej jestem pewna skuteczności tej diety, ale być może dla wielu stanowić będzie dodatkową zachętę do jej stosowania.
Na pewno przepisy stanowią dodatkowo o jej atrakcyjności.
Jak już powiedziałam wielokrotnie, to zafascynowanie pozytywnymi skutkami diety, skłoniło mnie do zainicjowania dyskusji na jej temat.
Cieszę się, że Ty również zechciałaś zabrać głos za!!!!Temat: Trasa do Koronowa i most !!!
Uuuuuu.... zdjęcie naprawdę wiekowe. Nie pamiętam kiedy "mordki" dokładnie służyły na trasach BKD, ale patrząc na krajobraz i zbocza, na których teraz rośnie sobie ponad 40 letni las łatwo się domyślić iż jest to okres przedwojenny, tudzież tuż po wojnie. Do wtedy też sensowne były spływy kajakowe (po wybudowaniu zapory zmienił się zupełnie charakter rzeki poniżej). Wątpię by wagony przetrwały, może znalazłyby się jakieś informacje w książce Koleje Wąskotorowe Regionu Bydgoskiego. Na pewno widziałem tam jakieś zdjęcie pokazujące je z bliska.

PS Podejrzewam, że nie byłoby problemu z zaadaptowaniem platformy do przewozu kajaków.
Temat: Jak jeździć rowerem? Programy, plany, treningi...
Dzięki wam za odpowiedzi.

Olek, pierwszy link znałem i rzeczywiście metody treningowe są zbliżone do biegania, chodziło mi bardziej o to, jak to poskładać razem.

A jeżdżę w tej chwili crossem: trochę po drogach gruntowych, ale zawsze drogach; w większości jednak po asfalcie.
Moje pytanie wzięło się stąd m.in., że zasmakowałem jakie znaczenie ma konkretnie ułożony plan w bieganiu i konkretne treningi. Rower dotychczas traktowałem na zasadzie: jeżdżę ile mam czasu, godzina, dwie i tak szybko jak mi fantazja podpowiada...
Dzięki za informację o książce Friela i o tej o kolarstwie szosowym.
Poszperam też między angielskimi stronami w necie.Temat: "Proszę państwa do gazu...", czyli MATURA
No właśnie osoby, które nie są wybitnie uzdolnione powinny się cieszyć z klucza, bo wystarczy że przeczytasz tekst który masz podany, wypiszesz sobie w punktach WSZYSTKO (nie tylko najważniejsze rzeczy) co jest zawarte w tekście i dotyczy tematu, podkreślisz zdania, które potem możesz zacytować.
we wstępie podajeszsz wszystkie informacje o książce(epoka, okoliczności powstania, oczywiście autora i ew. jakiego nurtu był przedstawicielem) w rozwinięciu ujmujesz w słowa to co wypunktowałeś i potem podsumowanie.
Może tylko ja uważam, że klucz jest korzystny dla uczniów(nie tylko tych słabszych), bo mam świetną polonistkę, która stara się nas przyzwyczaić do tego systemu i mówi nam co, jak jest oceniane, czego unikać, a co zawsze należy w pracy ująć.
Owszem osoby uzdolnione są pokrzywdzone, ale skoro potrafią dobrze pisać to i będą potrafiły dostosować się pod "myślenie" klucza. Raz mogą napisać coś co nie będzie się im podobać i uznają to za dno i "gniota" - w tym wypadku liczy sie ilość uzyskanych punktów, a nie wykazanie swoich pisarskich umiejętności.
Możliwe, że za rok gdy sama będę maturzystką będę śpiewać inaczej.

Odnosząc się do wypowiedzi profesorów, którzy podpisali się pod petycją twierdząc, że teraz się nie uczy w szkole samodzielnego myślenia ale wg. schematów jestem innego zdania. Najlepszym przykładem są moje zajęcia z j.polskiego. Nauczycielka prowadzi nas "dwutorowo"- piszemy na zmianę wypracowania oparte na własnych przemyśleniach(bez klucza) i wypracowania stricte maturalne. Te pierwsze uczą nas kreatywności i wyciągania wniosków, te drugie przygotowują do matury. Jak widać wiele zależy od nauczycielaTemat: KRYCIA
Znalzlam kolejne informacje w ksiazce pt."Rozrod psow", praca zbiorowa pod redakcja A. Dubiela. POtwierdza on to, co pisala pani Patrycja: "Obecnie unasiennianie przeprowadza sie nasieniem nierozrzedzonym, bezposrednio po jego pobraniu i ocenie."
Dla mnie jest to troche bez sensu, no ale...
Czasem podaje sie tez rozrzedzalniki: "Najczesciej stosuje sie rozrzedzalnik cytrynianowo-zoltkowy lub pasteryzowane mleko krowie. Do unasienniania wykorzystuje sie jedynie druga frakcje (bogata w plemniki)"
O dodatkach napisane jest w rozdziale pt Konserwacja nasienia psow. Nie bede juz wszystkiego przepisywac, bo dosc duzo tego jest. Niestety nie ma nic o srodkach medycznych poza lista. Wlasciwie jest to tabela roznych rozrzedzalnikow. Nie bede wymieniac ich nazw, ale maja one rony udzial nastepujacych skladnikow:
roztwor macierzysty:
- laktoza
- tris (hydroxymethyl aminomethane)
- kwas cytrynowy (monohydrat)
- cytrynian sodu (monohydrat)
- glukoza
- fruktoza
- aqua bidestilata ad
komponenty dodatkowe:
- zoltko jaja kurzego
- glicerol
- orvus ES Paste
- Equex STM
- Penicylina
- Streptomycyna
- Linco-spectinTemat: Jacek Komuda
Witam
Zapraszam na oficjalną stronę Samozwańca, mojej najnowszej powieści, której pierwszy tom ukaże się już w maju - www.samozwaniec.info
Znajduje się tam blog, na którym chętnie udzielę odpowiedzi na wszystkie pytania oraz dodatkowe informacje o książce.
Pozdrawiam
Jacek L. KomudaTemat: pytanie dotyczące Al i Mg
Mam do was pytanie :
Czy Al reaguje z wodą ? Nauczyciele mówią ,że nie (pasywacja itd) w podręczniku pisze ,że tak ,po podgrzaniu ...wiec jak mam w końcu pisać na maturze?
i jeszcze jedno -MgCl2 -czy hydrolizuje ? znowu sprzeczne informacje - w ksiażce napisane ,że nie bo Mg silną zasadą jest ,a prof mówi ,że absolutnie TAK
no i bądź tu mądry człowieku ktoś mi moze jednoznacznie odpowiedzieć na te pytania ? byłabym wdzięczna pzdr.Temat: rozpoznawanie uczuć

Ale to już chyba wyższa szkoła jazdy, dla mnie na razie niedostępna...

Niekoniecznie . W czytelni umieściłam dzisiaj informację o książce za ktorą stoi caly system warsztatów ,
które pomagają stać się człowiekiem wybaczającym i wolnym od poczucia bycia skrzywdzonym .
Warto zajrzeć http://www.czytelnia.niepije.pl/1,134,1,item.html , http://radykalnewybaczanie.pl/

Mam za sobą pewne doświadczenia w temacie i mogę z pełną odpowiedzialnością powiedzieć , że to działa . Polecam:-)

Dobrej nocy dla Wszystkich :-)

lullaTemat: 1

Czy ktos wie jak jest w UK jesli chodzi o urlop dla taty? Czy nalesy mu sie jakis urlop chociaz kilka dni po urodzeniu dziecka? Z gory dziekuje

Dorka


2 tygodnie, pod warunkiem, ze przepracowal w tym samym miejscu rok, o tym tez znajdziesz informacje w ksiazce "NHS Pregnancy Book", polecam przejrzenie jej dokladnie. Jesli nie przepracowal roku to niech zapyta pracodawcy, bo niektorzy daja dodatkowe wolne dni od siebie. W ostatecznosci zostaje kilka dni urlopu lub urlopu bezplatnego.Temat: Książki i inne publikacje warte polecenia

Nie znałem biblioteki na google. a mi czasami po wpisaniu hasła pisało coś że znaleziona w książkach,ale nie otwierałem nigdy tego,bo myślałem ze to moze tylko jakieś informacje o książceTemat: ksiazka telefoniczna online
a ja znalazlem fajna informacje w ksiazce tel niepowiem czyj to numer ale osoby z forum i przy adresie pisze cos takiego " ZABL.STACJA DO ODWOLANIA" Wytłumaczy mi ktoś o co chodzi??Temat: O stronie
Uważam że strona jest pomysłowa mozna znaleźć tu informacje o książce , grze , filmie i podyskutowąc z inymi i Eragoni i innych tematach tej ksiązki ,gry lub filmuTemat: Jak zamieszczać informacje o nowościach wydawniczych

Na końcu proszę o podanie adresu strony z której informacje o ksiażce zostały pobrane - powtarzam dla przypomnienia!!!Temat: książki o OTMA
Odpisała bardzo miła Pani dyrektor do spraw marketingu, podziękowła za uwagi, obiecała opdzielić się nimi z właściwymi osobami oraz przeslać mi jakieś informacje o książce. Oczywiście natychmiast dodam to do forum.
Temat: Pielęgnacja piskląt
witam tamte informacje ktore podawalam o karmieniu dotycza ptakow ktore maja juz pisklaki i wyczytalam te informacje w ksiazce "duze ptaki" jabłońskiego i gorazdowskiego chcialm tylko napisac z kad pochodza zrodla ktore podaje

pozdrawiamTemat: Historia RPG
Teraz to już nie aktualne (już coś znalazłem), ale dziękuję za informację o książce (może pożyczę ją sobię, żeby sobie uzupełnić brakujące informacje)Temat: [Matiz] Spalanie
No dobrze, czyli co producent podał nieprawdziwą informacje w książce pojazdu ? , jeżeli wlejesz 40l a w ksiażce 35....dziwne.Temat: [Quest] Orkowe Ad-Oratio
-Przybywam wypytać cię o wojny klanów, znalazłem o tym informacje w książce legendy Khorinis-Temat: CZ 200 POMOCY
Na błędach człowiek się uczy
Z drugiej strony proszę mi wskazać informację w książce obsługi karabinka CZ 200, że nie mogę go zostawić bez wiaterku, np. na zimę?
Pozdrawiam.
Temat: begonia rozmnazanie
no nie podaja takie informacje w ksiazce dla dzieci a tak trudno to osiagnac ???

takie dziecko to moze dola zalapac jak mu to nie wyjdzieTemat: Igor Zalewski - Ogólna teoria wszystkiego
Brzmi całkiem nieźle Dodaję do listy zakupów. Dzięki za informacje o książce Pozdrawiam.Temat: oczekiwany Dornier Do 17 w barwach Luftwaffe 1/48
Mariuszu !

Dziękuję za informacje o książce. Co do Do-17 E, to też się cieszę, można będzie zrobić w jedynie słusznym malowaniu, czyli Gnysiowego.

Pozdrawiam

Leszek CiubaTemat: Zabobony i przesądy w Imperium
Witam

Dzięki za informacje o książce. Jak widać, trzeba jeszcze poszperać w bibliotekach Przy okazji czekam na dalsze propozycje.

PozdrawiamTemat: Legendy i historie regionalne
Bardzo ci dziekuje za przyklady legend. Szczerze powiem ze nie wiedzialam ze np.z Morskim Okiem wiaze sie jakas legenda. To bardzo ciekawe.Czy masz moze informacje o ksiazce w ktorej moge znalezc te legendy. Szukalam w internecie ale znalazlam tylko streszczenia na ten temat.Temat: Capoeira - pierwszy podręcznik w języku polskim

mógłbym prosić o autora i dokładną nazwę,

Zadaj sobie trud i przeczytaj pierwszy post w tym temacie. Tam znajdziesz informacje o książce.Temat: Zbiór uwag dla przystępujących do egzaminu praktycznego.
Po co stresujesz ludzi przed egzaminem? Klimatyzacji na pewno nie będzie, a na niezbędne dokształacanie się będzie czas po zdanym egzaminie.
Dziękuję za informację o książce, wiedzy nigdy dość.Temat: 1
Znalazłam w necie informacje o książce o europejskich zmijach. Nie widzę daty publikacji ale wygląda na coś aktualnego

http://www.viperidae.de/E..._of_europe.htmlTemat: Sala do starożytnych run.
Tia tylko zaczeła się śmiać w myślach. Ah , ten Tomoya..Po chwili znalazła informację w książcę i podniosła rękęTemat: Jednofunkcyjne pochodne weglowodorów.
Mam głeboką prośbę.. Moja nauczycielka zadała nam wypisac wzory strukturalne izomerów alkenu C10H20.. Ma ktoś może informacje w ksiązce jakiejś ile tych wysztkich izomerów jest>>??Temat: 1
Wielkie dzięki za odpowiedzi i podpowiedzi szczególnie za informacje o książce w której można znależć szukane zagadnienia, mam nadzieje że w szkole wszystko pójdzie OK.Temat: Cywilne wykształcenie Seppa...
Znalazłem taką informację w książce F.Skibińskiego pt. "Ardeny"... Nie wiem na ile można mu wierzyć, bo to literatura z "poprzedniej epoki" , dlatego zadałem to pytanie....

Pozdrawiam i życzę przy okazji Szczęśliwego 2005tego....Temat: 20 lutego 2007 - Rozmawiamy o książkach Patricka Süskinda.
informacje o ksiazce, recenzje, wypowiedzi czytelnikow na biblionetce:

http://www.biblionetka.pl/ks.asp?id=303
Temat: KATALOGI BIBLIOTECZNE
KATALOGI BIBLIOTECZNE
W Bibliotece Stowarzyszenia „Przyjazne Pomorze” jest dostępny Katalog alfabetyczny książek w wersji podstawowej (Katalog woluminów) i rozszerzonej (Katalog rozpisany).
Katalog woluminów obejmuje 16.329 wydawnictw (stan na dzień 18 kwietnia 2009).
Katalog rozpisany jest dostępny w wersji skróconej w internecie (→ Katalog książek). Zawiera 27303 rekordów opisów bibliograficznych. W internetowym Katalogu książek są podane najważniejsze informacje o wydawnictwie, tj.:
Autor,
Język publikacji,
Tytuł pełny – tytuł książki/publikacji samoistnej wydawniczo,
Tytuł – tytuł części rozpisanej książki, tj. tytuły poszczególnych rozdziałów, artykułów, itp.
Wydawnictwo,
Rok wydania,
Nr inwentarzowy.

Przykład książki nierozpisanej/publikacji samoistnej wydawniczo:
Altermatt Urs p Sarajewo przestrzega. Etnonacjonalizm w Europie Sarajewo przestrzega. Etnonacjonalizm w Europie Znak 1998 4989

Autor: Altermatt Urs, język – p (polski), tytuł pełny = tytuł, tj. Sarajewo przestrzega. Etnonacjonalizm w Europie, wydawnictwo – Znak, rok wydania – 1998, nr inwentarzowy – 4989.

Przykład książki rozpisanej – wydawnictwa zbiorowego o tytule: Pauvres et riches. Księga poświęcona B. Geremkowi. Pierwsza linijka zawiera podstawową informację o książce, druga i trzecia linijka – informację o autorach i tytułach rozdziałów znajdujących się w książce.

1. Pauvres et riches. Księga poświęcona B. Geremkowi p Pauvres et riches. Księga poświęcona B. Geremkowi Pauvres et riches. Księga poświęcona B. Geremkowi PWN 1992 409

Autor: brak informacji/praca zbiorowa, język – p (polski), tytuł pełny = tytuł, tj. Pauvres et riches. Księga poświęcona B. Geremkowi, wydawnictwo – PWN, rok wydania – 1992, nr inwentarzowy – 409.

2. Bogucka Maria p Pauvres et riches Ubóstwo w Gdańsku. Prządki, gręplarki i gręplarze (czesacze) w XVI-XVIII w. ~ ~ 409

Autor rozdziału – Bogucka Maria, język – p (polski), tytuł pełny – Pauvres et riches. Księga poświęcona B. Geremkowi, tytuł [rozdziału] – Ubóstwo w Gdańsku. Prządki, gręplarki i gręplarze (czesacze) w XVI-XVIII w. , wydawnictwo – ~ (informacja podana w opisie bibliograficznym książki rozpisanej), rok wydania – ~ (informacja podana w opisie bibliograficznym książki rozpisanej), nr inwentarzowy – 409.

3. Mączak Antoni p Pauvres et riches Umowa Gdańska czyli pierwszy Herrschaftvertrag w krajach realnego socjalizmu ~ ~ 409

Przykłady powyższe warto sprawdzić w wyszukiwarce internetowej.

Oprócz Katalogu alfabetycznego książek Biblioteka posiada Katalog czasopism i Katalog map.Temat: Tworzenie M-Booka
Na początek małe wyjaśnienie czym jest M-Book.

Jest to specjalna odmiana e-booka, czyli książki w wersji elektronicznej. Zwykle e-booki są w formatach DOC, PDF, RTF, czasami TXT. Większość komórek nie radzi sobie z ich odczytaniem. Nawet jeśli jest to TXT, to i tak zajmuje bardzo dużo miejsca, które można poświęcić na np. dzwonki.

M-book jest książką elektroniczną tworzoną specjalnie na telefony komórkowe. Są one przeważnie tworzone jako midlety JAVA, przez co mogą być używane na większości telefonów.

Jak tworzyć?
Do stworzenia takiego m-booka potrzebny jest program. Polecam BookMakera, który znajduje się na stronie w dziale Download.

Na początek należy przygotować plik TXT, w którym znajdzie się treść książki do przerobienia na midlet. W Internecie można znaleźć sporo książek właśnie w TXT. Jeśli masz coś w DOC, to otwórz ten plik i zapisz go jako TXT. Taką opcję powinien mieć każdy edytor plików DOC, a napewno mają go MS Word i OpenOffice.org Writer.

Następnie uruchamiamy program BookMaker. Pojawia się kilka pól, które musisz wypełnić. Oto one:
- Book name (midlet name): tytuł książki (nazwa midletu)
- Information about book, author etc.: informacje o książce, autorze, itp.
- Source text file: adres pliku źródłowego, czy plik TXT, który chcesz przerobić
- Font: formatowanie tekstu
- Add image: dodaj obrazek, który będzie wyświetlany po uruchomieniu midletu
- Preview for phone screen resolution: rozdzielczość ekrany (k300i ma 128x128px)

Po wypełnieniu odpowiednich pól wystarczy nacisnąć przycisk Start. Program przetworzy plik tekstowy na pliki JAD i JAR i zapisze je w podfolderze "midlets" w swoim folderze (czyli tam, gdzie został zainstalowany).
Otrzymane pliki kopiujemy na swój telefon, sprawdzamy czy dobrze działa a następnie takiego M-Booka pakujemy RARem lub ZIPem i wrzucamy do downloadu

Brodacz_05 : Jesli masz pytanie załóż temat w dziale "Pytania i problemy" lub napisz Pw do autora tematu.Temat: Kod Leonarda da Vinci
Alatea: No ja się nie dziwię kościołowi że zareagował na tą "manipulację historią". Jest to normalna reakcja w pełni uzasadniona. Nikt z Polaków jakoś nie oburza się i nie nazywa tego nagonką gdy ktoś polityków, media dementują fałszywe informacje które pojawiają się na temat Auschwitz za granicą w historycznych książkach (np. to że Oświęcim to polski obóz koncentracyjny (sic!)). Dam głowę że gdybym był obcokrajowcem i przeczytał tego typu informację w ksiązce od historii to pewnie bym w nią uwierzył (przynajmniej na jakiś czas). Podobnie jest z "Kodem ..." Siegają po niego głównie osoby, które z teologią mają wspólnego tyle co ja z mercedesami (czyli nic). Ich jedyną wiedzą jest ta którą zaczerpnęli z czytań w kościele tudzież lekcji religii. Często są to osoby w młodym wieku o nieugruntowanym światopoglądzie. Stąd nie dziwię się im, że łykają tą bujdę. Osobiscie sam przyznaje się ze kiedys za młodu wierzyłem w teorie denikena (na szczescie juz dawno wyprowadziłem swoj umysł z pod jego wpływu). Stąd proszę nie uogólniaj i nie potępiaj bezpodstawnie reakcji kościoła. Zresztą zastanów się w sumie nad jego reakcją. Jaka ona była? W sumie kosciół zwołał konferencje na której miano przedykutować to zagadnienie i wypowiedziano sie negatywnie o tresci zawartej w tej książce. Czy to jest nagonka? Czy ktos kogokolwiek chce spalić na stosie? Włączyć "Kod..." do indexu ksiąg zakazanych etc? Nie. Po prostu kościół chce użyć logicznych argumentów obalających tezy zawarte w tej książce i tyle.

Co do apokryfów. Czy rozmawiałaś na ten temat z którymś z księży? Smiem w to wątpić. Nie mówię że każdy podejmie z tobą taką rozmowę ale na pewno są tacy, z którymi na taki temat można podysktuwać. Po za tym tak się składa, że to katolicki ksiądz przetłumaczył na język polski Apokryfy Nowego Testamentu. Stąd gdzie tu widzisz "zamykanie się na nie". Przecież szereg tradycji kościoła zbudowanych jest własnie na apokryfach...

--
Aithir Sidecruinn ap Tolrah kynn CeirShelgeyrTemat: Wydawnictwo Runa
Na początku marca w księgarniach pojawią się "Opowieści z Wilżyńskiej
Doliny" Anny Brzezińskiej - wydanie drugie poprawione. Książka została
złożona większą, wygodniejszą w czytaniu czcionką, i ma nową okładkę
autorstwa Daniela Grzeszkiewicza.

Zapraszamy także do wysłuchania jednego z opowiadań, zawartych w tej
książce - nagrodzonego Nagrodą Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla
"A kochał ją, że strach" - w formacie mp3, czytanego przez aktorkę
Teatru Narodowego Joannę Kwiatkowską-Zduń.

Informacje o książce:
http://www.runa.pl/zapowi...LINY-wyd-2.html
Informacje o autorce:
http://www.runa.pl/autorzy/2-Anna-Brzezinska.html

Anna Brzezińska
OPOWIEŚCI Z WILŻYŃSKIEJ DOLINY

Wydanie 2 poprawione
ISBN: 978-83-89595-50-8
Liczba stron: 384
Wymiary: 125×195 mm
Okładka: miękka
Ilustracja na okładce: Daniel Grzeszkiewicz
Planowana data premiery: marzec 2009 r.
Cena: 29,50 zł

O książce:
Fantasy dla dorosłych.
Wilżyńska Dolina jest ukryta pośrodku Gór Żmijowych i – jakkolwiek władyka i pleban mogą mieć w tej kwestii inne zdanie – nieodwołalnie i niepodzielnie należy do Babuni Jagódki. W Wilżyńskiej Dolinie nic nie jest naprawdę tym, czym się wydaje, ale jedna rzecz jest pewna – nie należy lekceważyć Babuni, niewiasty wygadanej, bezczelnej i nader niebezpiecznej. Jej magiczne interwencje bezpowrotnie zmieniają los Szymka świniopasa, który zakochał się w najbogatszej dziewczynie ze wsi i zapragnął zostać żołnierzem, pięknej Jarosławny młynarzówny, wiejskiej ladacznicy Gronostaj i zbójcy Waligóry, a także wielu innych. Z czasem w sielskie życie górskiej osady wkracza wielki świat: opat z pobliskiego klasztoru przysyła kolejnych misjonarzy z zadaniem pognębiania bezwstydnej wiedźmy, książęta toczą krwawe wojny, a grasanci żelazem i ogniem pustoszą okolicę.
Pełna zgryźliwego humoru, przewrotna opowieść, w której baśń miesza się z groteską i zaskakująco współczesną refleksją.
„Opowieści z Wilżyńskiej Doliny” to historia świata, w którym nie ma nic groźniejszego niż własne życzenia. Zwłaszcza jeśli się spełniają.

O autorce:
Anna Brzezińska – mediewistka, jedna z najpopularniejszych polskich autorek fantasy, trzykrotna laureatka Nagrody Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla za powieść „Żmijowa harfa” oraz opowiadania „A kochał ją, że strach” (zamieszczone w „Opowieściach z Wilżyńskiej Doliny”) i „Wody głębokie jak niebo”.Temat: religia...
Ja to natknalem sie na ciekawa informacje w ksiazce "Alien Agenda" autor
Jim Marrs. Wyglada ze w USA wszystkie sekrety od ktorych "wlosy staja na
glowie" drukuje sie w ksiazkach o malym nakladzie, ale dostepnych w
ksiegarniach. Tak bylo z ksiazka "The Day After Roswell" piora
pulkownika Corso (kiedys jeden z najwazniejszych ludzi w Pentagonie),

pojazd UFO, a technologia tam znaleziona zostala wprowadzona do uzytku
publicznego (miedzy innymi komputery, lasery itd) i Corso wie o tym bo
sam tym kierowal. Ale wracajac do religii autor Jim Marrs cytuje rozmowe
z Bob Lazarem, osoba ktora w Area 51 pracowala. Otoz czytajac 200 stron
scisle tajnych dokumentow przygotowujacych go do pracy w Area 51, Lazar
mowi: cytuje aby nie bylo ze wyssalem z palca: " ...Aliens consider
humans as containers (...) Maybe containers of souls (....) That
religion was specifically created so we have some rules and regulatoins
for the sole purpose of not damaging the containers.."  Czyli w
generalnym skrocie,  Alieni uwazaja nas za kontenery przechowujace dusze
i wszystkie religie zostaly stworzone abysmy mieli jakies reguly
postepowania i sie nawzajem nie pozabijali. Po za tym Lazar podaje z
tych tajnych dokumentow co czytal takie "drobiazgi" jak to ze Alieni
odzwiedzaja Ziemie juz od tysiacleci, nazywaja Ziemie "Sol 3" (tzn 3-cia
planeta od Slonca) i na przestrzeni tysiacleci modyfikowali nas
genetycznie 65 razy. Czyli wypowiedz Lazara potwierdza ze mamy dusze.
Natomiast  niezgodzilbym sie na to ze Boga nie ma. Raczej nazwal bym
Boga, Kreatorem lub Kreatorami. (Zachodzi tez pytanie, kto stworzyl
Alienow?). Wiele przywodcow panstwowych czy przywodcow religijnych,
nigdy nie dopusci tych informacji na swiatlo dzienne w obawie o trudne
do opanowania konsekwencje spoleczne. Np tylko dla przykladu, wyobrazmy
sobie ze ktos jedzie z odczytem do Iranu pt " Mahomet byl Alienem!" to
zaraz go wezma na tortury.:-)    

                                         beachboy~~~~~califusa
www.waxmuseum.com/sfwindow.htm                                                                              
Strona 1 z 2 • Znaleźliśmy 131 wyników • 1, 2